21 лютого, увесь світ відзначає свято своєї рідної мови. Міжнародний день рідної мови проголосила Генеральна конференція ЮНЕСКО в листопаді 1999 року. На землі проживає безліч людей різних культур і різних національностей, вони сповідають різну віру й розмовляють різними мовами.
21 лютого – свято унікальне. Винятковість його в тому, що воно є і спільним, і водночас вузько родинним для людей, яких об'єднала спільна історична доля в єдиний моноліт – народ. Це свято є заповітним скарбом для кожного народу.
Мова – це найважливіший, найбагатший, найміцніший засіб зв’язку в одне велике історичне ціле минулих, сучасних і майбутніх поколінь народу; це яскрава ознака життєдіяльності нації і держави, вона згуртовує певні корінні етнічні групи в єдину націю.
Мова – інтелектуальний портрет народу, його прагнення та іде али, це справа національної гідності.
Факти та гіпотези свідчать на користь того, що мова генетично передається із роду в рід.
Жодне суспільство, на якому б рівні воно не перебувало, не може жити без мови. Мова − втілення досвіду в ході істори чного розвитку нації, служить визначенням культурно-національної унікальності етносу.
Мова − механізм дуже тонкий. Ми не лише вживаємо готовий мовний продукт, а й творимо його. Від мови залежить мислення лю дини, її світосприйняття, поведінка.
Немає коментарів:
Дописати коментар