середу, 11 січня 2023 р.

Казкотерапія: " Мандри казковими шляхами Шарля Перро"

 

 Казка – це цілий світ для маленьких читачів. Вона завжди була чарівним провідником мудрості та добра, допомагала кожній дитині вірити у дива і ставати справжніми героями у світі фантазій.

       А чи знаєте ви, хто написав першу дитячу книжку? Це був всесвітньовідомий французький письменник Шарль Перро. Так, так, саме він! Ви тільки собі уявіть, що до нього ніхто раніше не писав для дітей.



       Народився письменник у Парижі 12 січня 1628 році, був молодшим сином у великій сім’ї. Спочатку він писав вірші, оди, поеми, але про це мало хто вже пам’ятає. Видатний казкар і уявити собі не міг, що прославиться саме завдяки казкам.

       326 років тому (1697 р.) на світ з’явилася збірка «Казки матінки моєї Гуски» Шарля Перро. До неї увійшли сім творів, які зараз знає кожна людина віком від трьох років. «Казки матінки моєї Гуски» дуже швидко здобули популярність. Найулюбленішими для дітей стали: «Червона Шапочка», «Хлопчик-Мізинчик», «Попелюшка» і «Кіт у чоботях».

       Чи міг подумати Шарль Перро, що його ім’я прославлять не трактати та поеми, а книжечка казок, яку з великим задоволенням читатимуть на ніч своїм дітям дорослі. Казкар навіть не міг уявити, що рік у рік його збірка буде перевидаватися і радувати не лише паризьких городян. Із часом казки Шарля Перро почали перекладати багатьма мовами світу, щоб приносити радість дітям із різних куточках землі. Казки письменника вчать бути добрими, остерігатися зла та, як і колись, торкаються кожного дитячого серденька.

Перро відомий більшості сучасників як казкар, тим часом, він був маститим поетом свого часу, академіком Французької академії, автором знаменитих наукових праць. Його знали як публіциста, сановника і академіка. Він був адвокатом, першим прикажчиком міністра фінансів Франції Кольбера.

Проте всесвітню популярність і пам'ять нащадків принесли йому саме чудові казки «Кіт у чоботях», «Попелюшка», «Синя Борода». Літературна діяльність Шарля припала на той час, коли у вищому світі з'явилася мода на казки. Казки стали одним з улюблених захоплень світського суспільства. Хтось вважав за краще слухати філософські казки, інші віддавали данину старовинним казкам, що дійшли в переказі няньок і бабусь. Літератори активно відгукнулися на модні тенденції світла, стали записувати й обробляти знайомі з дитинства сюжети. Так усна казкова традиція почала переходити в письмову.

Перро спочатку не наважувався публікувати казки під своїм ім'ям, і підписував їх ім'ям свого вісімнадцятирічного сина, П.Дарманкура — їм рухало побоювання, що написання казок буде сприйнято в суспільстві як заняття несерйозне і легковажне, неналежне авторитету серйозного          літератора.


В основі казок Перро лежали відомі фольклорні сюжети, які він виклав із властивим йому талантом і гумором. Фактично Перро ввів народну казку в систему жанрів «високої» літератури. Але це не все: мабуть, Перро можна вважати родоначальником дитячої світової літератури

Шарль Перро помер 
16 травня 1703 року.








 


Немає коментарів:

Дописати коментар