пʼятницю, 11 червня 2021 р.

 

                         Літературний портрет:

    « Василь Шкляр –містик української літератури».

Василь Шкляр - ️письменник, якого читають, люблять, поважають, адже кожна його книга – це бестселер. Його називають «українським динамітом» за гостросюжетність, динамізм, драматизм.

Твори Василя Шкляра – абсолютно різні, самобутні, контрастні. Сам письменник вважає, що кожна книга має свій власний простір і переконаний, що різноманіття – це велика перевага.

Найбільшу популярність письменникові приніс роман «Залишенець», або ж «Чорний Ворон».

Лавреат багатьох літературних премій: «Золоте перо», «Золотий Бабай» за найкращий гостросюжетний роман; «Коронація слова» перша премія у номінації «Роман»; «Спіраль століть» міжнародна премія в жанрі фантастики у номінації «За найкращу україномовну фантастику».

17 квітня 2011 року у Холодному Яру Василю Шкляру вперше в історії України була вручена Народна Шевченківська премія («Залізний Мамай»). Вручення відбулося біля пам'ятника на місці останнього бою отамана Василя Чучупаки. Кошти на неї були зібрані меценатами та звичайними громадянами України. Грошовий еквівалент нагороди – 260 000 грн. письменник переказав у фонд екранізації роману «Чорний Ворон». Ця премія – не за матеріальним, а за моральним чинником – найдорожча у колекції відзнак письменника.

За словами Василя Миколайовича, найкраща для нього премія – «це прихильність моїх читачів. Те, що мої романи мають найширший попит, вони найкраще продаються, і це для мене – найвища винагорода. Я понад усе ставлю інтерес свого читача, якого я люблю, а він мені платить тим самим».


«Чорний ворон. Залишенець» (до 2019 року друкувався під назвами «Залишенець»«Чорний ворон», та «Чорний ворон. Залишенець») — історичний роман українського письменника Василя Шкляра, вперше виданий у 2009 році. Роман відтворює одну із сторінок української історії — боротьбу українських повстанців проти радянської влади у 1920-х роках. В його основу покладено історичні документи, зокрема, з розсекречених архівів КДБ.

За роман «Чорний ворон. Залишенець» рішенням Комітету з Національної премії України ім. Т.Шевченка Шкляр був визнаний лауреатом Шевченківської премії 2011 року, але письменник відмовився її отримати у знак протесту проти перебування на посаді Міністра освіти України одіозного українофоба Дмитра Табачника.

Немає коментарів:

Дописати коментар