неділя, 16 травня 2021 р.    Краєзнавчий манускрипт пам'яті: «У жорнах репресій».

                                  День пам’яті жертв політичних репресій.
День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій,  привернення  уваги  суспільства  до  трагічних  подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної   ідеології.

Кількість жертв політичних репресій в Україні не піддається підрахунку – це неймовірні цифри. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття, тобто за час правління більшовицько-комуністичного режиму, в Україні було заарештовано майже півтора мільйона осіб (із них понад 50% українці). Величезну кількість із них було розстріляно, всі інші пройшли тюрми, заслання,  вислання (майже 3 мільйони українців), каторгу, табори.

Терор і репресії вразили майже всі верстви українського населення: науковців, політиків, військових, священиків, представників культури, селянство. Особливо тяжкою і болісною спадщиною минулого стали  масові  репресії, які чинились сталінським режимом та його прибічниками в Україні у 30-х роках. Приміром, в Україні в 1937–1938 роках було засуджено 198 918 осіб, з яких близько двох третин – до розстрілу. Решту було відправлено до в`язниць та таборів.

У книзі « Реабілітовані історією. Львівська область» є прізвища наших односельців, які теж стали жертвами політичних репресій.
У  книзі науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією. Львівська область» опубліковані архівні документи, спогади, що розкривають політичну та соціально-психологічну атмосферу, механізми терору і насильства комуністичної тоталітарної системи. У науковий обігу уведено низку неопублікованих досі документів, що розкривають діяльність репресивних органів супроти місцевого населення.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар